Opera Mobile Classic

Opera Mobile Classic 12.1.8

Pobieranie nie jest już dostępne. Może to być spowodowane przerwą dystrybucji programu, problemami z jego bezpieczeństwem lub z innych powodów.

Możesz pobrać te alternatywy:

Cały Internet w Operze dla Androida

Opera Mobile Classic to niezawodna i pełna funkcji alternatywna przeglądarka internetowa dla urządzeń z Androidem.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Elegancki interfejs, pozwalający na pracę w kartach
  • Ładna strona startowa
  • Inteligentne przybliżanie stron
  • Synchronizacja z desktopową wersją Opery
  • Obługa flasha

Wady

  • Brak wsparcia dla dodatków
  • Okazjonalne awarie

Doskonały
9

Opera Mobile Classic to niezawodna i pełna funkcji alternatywna przeglądarka internetowa dla urządzeń z Androidem.

Bogactwo funkcji

Opera Mobile Classic wygląda i działa jak Opera Mini dla Androida. Zachowuje przy tym ten sam interfejs użytkownika, jaki jest w Operze Mini, i oferuje wszystkie najlepsze cechy tej wersji. Aplikacja została jednak zastąpiona przez nowszą przeglądarkę Opera dla Androida, która posiada odświeżony interfejs.

Główną różnicą, jaka dzieli te dwie przeglądarki, jest sposób renderowania stron internetowych. Opera Mini skupia się na kompresji stron, tak by przepuszczając dane przez swoje serwery, maksymalnie przyspieszyć czas ładowania stron. Opera Mobile Classic renderuje natomiast pełen kod HTML, wydłużając tym samym czas załadowania. Jednakże to właśnie dzięki temu znacząco rośnie jakość zdjęć i innych elementów multimedialnych dostępnych na stronie. Opera Mobile Classic posiada też funkcję Turbo, dzięki której możesz jeszcze mocniej przyspieszyć proces ładowania, godząc się na pogorszenie jakości.\n

Opera Mobile Classic oferuje również funkcje dodatkowe, takie jak zakładki, asystent pobierania, widok mobilny lub jak z komputera oraz pasek wyszukiwania Google (niestety nie można zmienić na żadną inną wyszukiwarkę). Opcja Opera Link, która jest w Operze Mobile Classic, pozwoli ci synchronizować swoje zakładki, stronę startową, historię i inne rzeczy ze swoją desktopową wersją Opery.

Ostatnia wersja Opery Mobile Classic dla Androida wspiera już zawartość Flash, tak samo jak format audio i wideo w HTML 5, tworząc tym samym doskonałe, interaktywne narzędzie pozwalające odkryć pełnię internetowego bogactwa. Byłoby jeszcze miło, gdyby Firefox i Opera Mobile Classic włączyli możliwość obsługi dodatków. Taka funkcjonalność z pewnością ucieszyłaby wielu użytkowników.

Dotknij tego okienka

Aplikacja posiada również bardzo komfortowy interfejs użytkownika wraz z funkcją Speed Dial. Dzięki niej możesz zobaczyć szybkie skróty do swoich dziewięciu ulubionych stron internetowych. Opcja wsparcia dla kart oznacza, że możesz mieć otwartych wiele kart na raz, przełączając się między nimi poprzez bardzo elegancki pasek podglądu miniatur.

Przeglądanie i poruszanie się po stronach internetowych z Operą Mobile Classic to prawdziwa rozkosz. Za pomocą gestu uszczypnięcia możesz powiększyć dany obszar strony, który potem błyskawicznie przywrócisz do pełnego ekranu, dotykając dosłownie jednego przycisku.

Niestety, w trakcie naszych testów doszło do kilku awarii Opery Mobile Classic w wersji 12.1. Mamy nadzieję, że najbliższa aktualizacja je zniweluje.

Warta spróbowania

Opera Mobile Classic nie jest najszybszą przeglądarką internetową dla Androida, jednak dzięki eleganckiemu wyglądowi i całej gamie użytecznych funkcji jest z pewnością pozycją wartą spróbowania.

Pobieranie programu Opera Mobile Classic nie jest możliwe. W zamian polecamy pobrać .

Opinie użytkowników o Opera Mobile Classic